تصویر لوبسانگ رامپا در لباس قرمز.

رژیمها و روزه

تصویر لوبسانگ رامپا در لباس قرمز.
این دنیا، این وجود، محل آزمایش است جایی برای تصفیه روحمان است از رنجی که در مسیر یادگیری کنترل بدن ناخالص جسمانیمان میبریم

همه ما باید هر چند ماه یکبار روزه بگیریم که حداقل دو روز متوالی ادامه داشته باشد البته اگر ترجیح میدهید بهتر است که پنج تا هفت روز متوالی یا حتی طولانیتر باشد. اگر میخواهید روزه بگیرید اول باید از سلامتیتان مطمئن شوید و بیماری یا ناراحتیهایی مثل دیابت یا بیماری قلبی نداشته باشید زیرا روزه گرفتن ممکن است برایتان ایجاد ناراحتی کند. وقتی از سلامتیتان مطمئن شدید باید یقین حاصل کنید که سیستم گوارشتان نیز به خوبی کار میکند و مشکلاتی مثل یبوست ندارید. روز قبل و پیش از شروع باید از یک ملین طبیعی استفاده کنید تا مطمئن شوید که بدنتان کاملا تخلیه شده است. بعد خوردن را کاملا متوقف میکنید البته آشامیدین را ادامه میدهید.این روزه همان رژیمی است که به گفته متخصصین پزشکی، رژیم مایعات شفاف نامیده میشود که قطعاً شامل مشروبات الکلی نیست.

تنها باید مقدار زیادی آب و آب میوهها وسبزیهای اورگانیک بنوشید و هیچ چیز جامدی را شامل نکنید. غلظت مایعات باید در حد آب باشد نه مثل میلک شیک. برخی از اسموتیها کاملا خارج از این رژیم هستند زیرا فقط محتوی شکر هستند و شامل موادی که برای روزه لازم میباشند نیستند. برای گرفتن نتیجه بهتر چای و قهوه را در مدت روزه کاملا قطع کنید. در طول روزه نوشیدنیهای انرژیزا ننوشید زیرا روزه را به هدر میدهد و اینطور که افراد دائما در حال نوشیدن نوشیدنیهای انرژیزا هستند پس از مدتی دچار دیابت خواهند شد.

روزه در حقیقت به شکم و رودهها از انجام فعالیت مداوم به سبب حجم غذا یا چیزی که این روزها غذا مینامیم که مردم بدون فکر کردن در حلق خود میچپانند استراحتی میدهد. تصور نکنید که میتوانید روزه گرفته و شیرینی بیسکوییت یا میان وعدههای دیگر را میل کنید زیرا این تقلب است و دیگر روزه نیست و کل روزه گرفتن را کاری بیهوده میکند. در طول هفت روز روزه وزنتان کاهش خواهد یافت و دردهایی ناشی از گرسنگی به سراغتان خواهد آمد ولی این شما را به کشتن نخواهد داد. درد واقعی گرسنگی زودتر از روز پنجم به سراغتان نخواهد آمد.

از خوردن آب میوه و سبزیجاتی که از کنستانتره درست شدهاند اجتناب کنید باید آب میوه 100% از میوه و سبزیجات خالص تهیه شده باشد. بیشتر کنستانترهها 80 درصدشان از آب شیر تهیه میشوند که این یعنی ارزش غذایی بسیار نا چیزی دارند زیرا در پروسه کنستانتره کردن مواد مغذی و ویتامینها از بین میروند پس نوشیدن آنها هیچ فایدهای در بر نخواهد داشت. بیشتر مواد غذایی امروزه پروسس شده میباشند که یعنی عاری از مواد مغذی اساسی، ویتامینها و مواد معدنی میباشند به همین دلیل بر مواد غذایی اورگانیک تأکید میشود. به مواد اورگانیک نه چیزی افزوده شده نه چیزی ار آنها کاست شده دقیقا به همان گونه طبیعی که باید باشند هستند و پر از مواد خوب.

در طول روزه میتوانید بنشنید و کتاب بخوانید، به رادیو گوش دهید و یا حتی تلویزیون تماشا کنید اما نمیتوانید به میخانه یا سینما بروید. هر عملی از این قبیل کاملا ممنوع است. اگر این گونه کارها را انجام دهید منبع چربی خود را زودتر از آنچه که باید می سوزانید و دچار سر درد خواهید شد. بنابراین وقتی روزه میگیرید به جز استراحت کردن هیچ کار دیگری نباید انجام دهید.

هنگامی که شما روزه میگیرید بدن شما باید به فعالیت خودش ادامه دهد و تنها راه برای ادامه به کارش جذب غذایی است که شما در سلولهای خود انباشته کردید که همان سلولهای چربی است که مردم امروزه تعداد زیادی از آنها دارند. اگر فعالیت کنید یا برای تفریح بیرون بروید یا فعالیت فیزیکی انجام دهید با سرعت بسیار زیادی کاهش وزن خواهید داشت و ریسک از حال رفتنتان وجود خواهد داشت. برای روشنتر شدن مطلب میخواهم به شما بگویم که اخیرا تعداد بسیار زیادی از افراد چاق تحت عمل جراحی کوتاه کردن رودهشان قرار گرفتند چیزی حدود شش تا ده فوت از رودهشان کوتاه شد تا غذای کمتری جذب کنند. اگر روده بیش از اندازه کوتاه شود فرد با سرعت زیادی وزن کم کرده و دچار اتفاقات عجیبی میشود. پس این کار را با دقت انجام دهید. خوردن و کار کردن را متوقف کرده و بسیار استراحت کنید. منظور از استراحت این است که نباید بیرون بروید یا برای خرید کردن یا تفریح کردن خارج شوید، حتی کار خانه هم نباید انجام دهید. اگر می خواهید روزه بگیرید و از تمام مزایای روزه بدون هیچ گونه اشکالی بهره ببرید نه تنها از مواد غذایی صرفا جامد بلکه از هر گونه تحرک نیز باید چشم بپوشید.

شما به مقدار زیادی مایعات احتیاج دارید وگرنه به سرعت دچار کم آبی خواهید شدو تاثیر بدی بر سلامتیتان خواهید گذاشت که اتفاق بدی است. برخی افراد با سلامتی ضعیفتر موقع روزه گرفتن دچار مشکلات کبدی میشوند بنابراین قبل از انجام کارهایی از قبیل روزه گرفتن از سلامتیان اطمینان حاصل کنید. چه مدتی باید روزه بگیریم؟ خوب اگر دوست داشته باشید تا زمانی که شروع به دیدن تغییراتی کنید. به راحتی میتوانید پنج تاهفت زور را بدون غذا سپری کنید و نتایج خوبی بگیرید. ولی برای شروع میتوانید از یک آخر هفته شروع کنید. به خودتان فشار نیاورید شما در مسابقه نیستید.

تا زمانی روزه بگیرید که احساس میکنید احتیاج به این کار دارید. اگر راجعبه روزه گرفتن مطمئن نیستید نباید بدون مشورت با پزشک بیش از هفت روز روزه بگیرید. اگر پزشکتان جزو آن دسته باشد که چیزی فراتر از کتابهای پزشکی اش نمیداند احتمالا به شما خواهد گفت که شما دیوانهاید که زوره میگیرید ولی این به این دلیل است که او خودش هرگز این را نکرده. در هر حال برای محافظت از خودتان اگر میخواهید بیشتر از هفت روز روزه بگیرید بهتر است از مشاوره پزشکی بهرهمند شوید. وقتی دوباره شروع به خوردن کردید همبرگر و پیتزا و غیره نبلعید وگرنه دچار مشکلات جور وا جور مثل سوء هاضمه و دردهای ناشی از آن خوهید شد.

وقتی روزه میگیرید معدهتان کوچکتر میشود. میتواند به اندازه یک تخم مرغ کوچک کاهش اندازه یابد زیرا وقتی شما غذای جامدی نمیخورید دلیلی ندارد که منبسط شود. پس از هفت روز معده شما به اندازه یک تخم مرغ کوچک در آمده و به این اندازه عادت کرده، پس اگر شما به طور ناگهانی از روزه گرفتن خسته شده و مواد زیادی را در معدهتان بچپانید معدهتان ناچار به کش آمدن به بیشتر از اندازۀ توانایی اش میشود ، و این باعث دل درد شدید میشود. همچنین رودهها به خاطر اینکه چیزی درونشان نبوده کوچک شدهاند و ناچار به کش آمدن میشوند. اگر پس از هفت روز روزه داری طمع کنید دچار دردی فراتر از چیزی که از یک همچین اتفاق سادهای توقع داشتید خواهید شد.

بعد از دوره روزه غذاهای سبک بخورید، سوپهای آبکی، شیر با چندتا بیسکوئیت. روز بعد کمی بیشتر بخورید ولی نباید زودتر از سه چهار روز پس از اتمام روزه به رژیم غذایی سابقتان برگردید. تنها در این حالت نتیجه مطلوبی از روزه گرفتن خواهید داشت و برعکس اگر پس از اتمام دوره روزه پرخوری کنید به خودتان صدمه خواهید زد و روزه گرفتنتان کاملا بیفایده خواهد بود. بهترین کار در پیش گرفتن یک رژیم غذایی منطقی و مغذی پیش از آغاز روزه میباشد که شامل غذاهای بعد از اتمام روزه نیز باشد.

برخی از شما پرسیدهاید که آیا من خود این را امتحان کردهام، بله و 10کیلو در دوره 7 روزه کاهش وزن داشتم. چیزهایی که من دقیقا برای کاهش 10کیلو در یک هفته نوشیدم به شرح زیر است:

با دنبال کردن این دستور ساده به راحتی حدود 8 کیلو در طی پنج روز روزه و 2 کیلوی دیگر هم در دو روز پس از آن کاهش وزن خواهید یافت. این که حتی پس از پایان دوره روزه کاهش وزنتان ادامه یابد کاملا طبیعی است. این تا زمانی ادامه میابد که سیستم بدن شما دوباره به غذا خوردن عادت کند. در یک دوره هفت روزه، بدون بروز هیچ گونه مشکلی من موفق به کاهش 10کیلو از وزن خود شدم. شما هم میتوانید، اگر روزه را به روش صحیح بگیرید.

بارلی واتر میگوید: اگر ماءالشعیر بنوشید می توانید به کلیه هایتان و همچنین غلبه بر عوارض مفصلی و رماتیسمی کمک کنید. بسیار سودمند است اگر به جای خرید ماءالشعیر ازمغازه ها آن راخودتان تهیه کنید زیرا محصولات مغازهها حاوی شکر بسیار و مواد افزودنی دیگر است. در اینجا بهترین روش تهیه ماءالشعیر را برایتان توضیخ میدهم که خودم هم از آن استفاده کردهام.

اگر می خواهید آب جو را لذت بخش تر کنید میتوانید آن را با آب لیمو تازه، لیمو و یا پرتقال، به همراه تمام پوستشان که به آن مقدار کمی شکر قهوهای، و نه شکر سفید، زیرا طبیعی نیست، اضافه کنید.شکر سفید یک ماده شیمیایی صنعتی پروسس شده است که در طبیعت یافت نمیشود و مطمئنا برای مصرف انسان مناسب نیست.

هنگامی که آب جو را با لیمویا پرتغال طعم دار میکنید چه گرم بنوشید چه سرد آن را بسیار فرح بخش خواهید یافت و برای هر گروه سنی مفید است. یادداشت ویژه: گاهی اوقات به نظر می رسد آب جو با رنگ آبی مایل به صورتی آمیخته است که باعث میشود برخی فکر کنند یک نقصی در کار وجود دارد، که چنین نیست. اگر این اتفاق افتاد کاملا طبیعی است و برای نوشیدن سالم است. به هر اندازه می توانید از این آب جو بنوشید و درمدت زمانی با تعجب خواهید فهمید که کلیه های شما بهتر کار میکنند و خود شما نیزا واقعا احساس بهتری دارید. در طول زمانی از آب جوی درمانی استفاده میکنید ازخوردن سفیده تخم مرغ خودداری کنید. زرده را میتوانید بخورید ولی سفیده را کنار بگذارید.

در دورانی که کشور فرانسه قدرت بزرگی بود در حدود سالهای 1400، تنقیه به طور گستردهای مورد استفاده قرار میگرفته است. پس از آن تنقیه مبدل به روشی محبوب برای درمان بیماریها شد و بسیاری از خانوادههای سرشناس حداقل روزی یکبار تنقیه میکردند. در انگلستان خانوادههای سرشناس یک جور سرنگ فوقالعاده داشتند که طوری ساخته شده بود که بیمار بر روی سوراخ یک جعبه چوبی مینشست و سرنگ تزئین شده را در جایگاهش قرار میداد و دسته سرنگ را به آهستگی فشار میداد تا مایع مخصوص این کار با دقت وارد روده فرد بیمار نشسته (بر روی جعبه) میشد. سپس بیمار از جایش برمیخاست و آنجا را با عجله ترک میکرد که مواد بتوانند تخلیه شوند. امروزه تنقیه دیگر متداول نیست. به جای آن فراد به داروخانه رفته و یک بسته از این و یا آن دارو میخرد که باید یا قورت داده شود یا مکیده و یا جویده شود و یا اینکه یک جور معجون مضر مینوشد که معمولا ایجاد درد و یا دفع شدید کرده که هیچ سودی در بر طرف کردن دلیل شکایت بیمار ندارد و دلیل ایجاد یبوست را از بین نمیبرد. به نظر میرسد که امروزه انسانها میخواهند به جای علت بیماری ، نشانههای آن را درمان کنند که البته دیوانگی است.

تنقیه همانند گذشته متداول نیست اما میتواند سلامتی را به طور چشمگیری بهبود ببخشد. به برطرف کردن یبوست و نارحتیهای دیگر کمک میکند. همانطور که قبلا گفتیم مردم غذا را طوری میخورنند که انگار فردایی وجود ندارد و با انجام دادن این کار سیستم گوارششان را مسدود میکنند و این باعث بیمار شدن، بدعنق شدن و تلخ شدنشان میشود. تنقیهای که به درستی انجام شود میتواند تأثیر فوقالعادهای در مقابله با یبوست و بهبود سلامتی داشته باشد. افراد بسیاری دچار یبوست هستند به این خاطر که آب کافی نمینوشند. وقتی حرف از آب میزنیم منظور چای، قهوه، نوشابههای گازدار و یا الکلی نیست بلکه منظور آب ساده و خالص است.

اگر فرد بخواهد سالم باشد باید مقادیر زیادی آب بنوشد زیرا وقتی غذاهای پروسس شده امروزی را میخوریم، غذا در معده به هم خورده و به شکل خمیر در میآید. سپس در حال عبور از رودهها مواد مغذی از خمیر استخراج شده و رطوبت نیز به همراه آن خارج می شود. سپس هنگامی که مواد زائد غذا به انتهای روده بزرگ میرسد، تبدیل به جرمی خشک وسخت میشود.

این جرم با حرکات انقباضی و پیچشی روده بزرگ به بیرون رانده میشود و اگر بیش از حد سخت باشد، نمیتواند به جلو رانده شود و ایجاد درد و ناراحتی میکند. تنها راه برای راحت خارج کردن این جرم این است که مطمئن شوید که رطوبت کافی در آن موجود است تا بتواند قابل انعطاف باقی بماند. بسیاری از ملینهای تجاری امروزی موجود در بازار محرک بوده و به گونهای عمل میکنند که این تحریک باعث آزار روده شده و در آن ایجاد پیچشی میکند که مغایر با حالت طبیعی آن است.

گاهی اوقات این تحریک به حدی است که باعث جذب رطوبت از جریان خود از طریق دیواره روده شده و مواد زائد درون روده را اشباع کرده و باعث کم شدن آب بدن میشود! روده قرار است به عنوان منبعی کار کند که خون از آن مواد غذایی را جذب کرده و به تمام سیستمها برساند. وقتی روده مسموم یا تحریک شده باشد، سم در بدن تولید شده و ایجاد حالت مسمومیت میکند. سپس شما شروع به احساس گرسنگی دائم کرده و بیش از حد نیازتان غذا میخورید زیرا مواد مغذی جذب بدن نشده و به طور طبیعی به جریان در نمیآیند.

انجام تنقیه کاملا بیخطر بوده و بهترین حالت برای انجامش به صورت درازکش و بر روی حولهای در کف حمام و یا حتی درون وان حمام میباشد. بر روی سمت چپ خود دراز بکشید و زانوها را بالا بیاورید شما میتوانید عمل تنقیه را خودتان به تنهایی و بدون کمک گرفتن از کسی و بدون هیچ مشکلی انجام دهید. اگر دچار یبوست شدید هستید نصف اونس (معادل 14.17 گرم) تنتور مز (صمغ درخت مرمکی) و حدود 15 قطره از تنتور اکیناسه همراه داشته باشید و به آن یک لیتر آب هم دمای بدن اضافه کنید. اینها را درون کیسه تنقیه گذاشته و درون روده تزریق کنید تا جایی که میتوانید آن را نگه دارید (درون رودهتان) این مایع جسم سخت درون روده را اشباع میکند و آن را نرم میکند تا بتواند بدون هیچ دردی از بدن خارج شود. پس از دفع اولین قسمت، یک تزریق دیگر برای تنقیه انجام دهید ولی این بار با یک لیتر آب هم دمای بدن به همراه 15 قطره اکیناسه. تنقیه دوم کمک میکند از شر چرک و مخاطی که درون رودهتان جمع شده رها شوید.

امروزه رژیمها یک هیجان زودگذر رو به بنبست است و به سمتی غیر قابل کنترل در حرکت است . تمام اینها فقط هدر دادن پول است زیرا تنها کاری که باید انجام دهید عاقلانه غذا خوردن است. یک ورودی متعادل به معنی اینکه اینجا و آنجا هله هوله نخورید. وعدههای منطقی که شامل سبزیجات و یا میوه باشد و همچنین نوشیدن مقدار زیادی آب قبل و در هنگام صرف وعده. تنها تمریناتی که واقعا لازم است انجام دهید با جزییات در بخش تنفس و تمرین آورده شده است. با انجام پیادهروی سریع حداقل 5 مایل در روز و نوشیدن حداقل 2 لیتر آب شاهد بهبودی خودتان خواهید بود. با ترکیب کردن این موارد با تغذیه عقلانی و روزه، سلامتیتان به طور باورنکردنی بهبود خواهد یافت.

همه این رژیمهای هیجانانگیز امروزی فقط به دنبال پول شما هستند و نه چیز دیگر. اینکه گفته شده شما همان چیزی هستید که میخورید واقعا حقیقت دارد. امروزه فستفود و غذاهای فوری که پر از محتویات کمارزشی هستند که برای بستهبندی و یا حجم دادن از آنها استفاده میشود که نتیجتا محصولی تولید میشود که برای بدن مضر است و یکی از دلایل بسیار ایجاد چاقی هم همین موضوع میباشد.

جیمی اولیور، آشپز محبوب و معروف انگلیسی ، جنجالی در انگلستان در مورد غذای مدارس بر پا کرد. او به مردمش نشان داد که رفتارهای ناهنجار بچهها به میزان زیادی مربوط به مواد غذایی میباشد و انضباط هم عامل گمشده دیگر بود. جیمی رژیم غذایی آنها را تغییر داد و فستفود، سیبزمینی سرخ کرده، پیتزا، همبرگر، کوکاکولا و نوشابههای گازدار را از آن حذف کرد.

همه بچههایی که در مدرسه بیتوجهی میکردند به زودی تغییر کردند و تبدیل به دانشآموزان نمونه شدند. حتی والدین آنها از این همه تغییر متعجب شدند. ممکن است به نظر برخی زیادهروی باشد اگر بگوییم یبوست به علت خوردن و آشامیدن غذاهای پروسس شده ایجاد میشود امه زمانی که بدن شما دچار انسداد میشود آن گونه که باید عمل نخواهد کرد به همین دلیل شما احساس سنگینی، بد خلقی، و بد اخلاقی خواهید کرد. روزه گرفتن به حل این مشکل کمک خواهد کرد.

اگر شما به محتویات غذاهای مدرن توجه کنید برای مثال شیرینیها، کیکها و غیره متوجه تعداد بیشماری افزودنی خواهید شد. این افزودنیها یکی از دلالیل مستقیم ایجاد بچههای بیانضباط می باشد و این از نظر پزشکی هم اثبات شده است. مقادیر کمی از افزودنیها احتمالا در صورت کم مصرف شدن بدون ضرر میباشند اما به این دلیل که تقریبا به هر چیزی که میخوریم تعداد زیادی افزودنی اضافه شده، انباشته شدن مجموع این افزودنیها میتواند خطرناک باشد.

دکتر مایک فیتزپاتریک از نیوزلند کشف کرد که سویا دارای ترکیبات و استروژنهای گیاهی است که به اندازهای قوی بودند که توانستند سیکلهای قاعدهگی زنان تحت آزمایش را مختل کنند. همچنین میتواند به تیروئید هم صدمه بزند. بر طبق آمار صنایع غذایی بیش از 60% غذاهای پروسس شده امروزی حاوی سویا میباشند. سویا در کرنفلکسهای صبحانه، بیسکوییتها، پنیرها، کیکها، دسرهای حاوی مواد لبنی، شیرۀ گوشت، رشتهها، شیرینیها، سوپها، روکش سوسیسها، سسها، و موادی که روی ساندویچها میمالند وجود دارد. سویا را خرد کرده و قسمتهای مختلف آن را جدا میکنند و بر روی برچسب مواد غذایی باعنوانهایی مثل آرد سویا، پروتئین گیاهی هیدرولیز شده، ایزوله پروتئین سویا، کنستانتره پروتئین، بافت پروتئین گیاهی، روغن گیاهی (به طور ساده یا نسبتا هیدروژنه شده)، استروئید گیاهی، یا لسیتین امولسیون کننده عنوان میشود. شکلهای مختلف سویا با قیمت نازلی وجود دارد که به تولید کنندگان کمک بسیاری میکند.

سویا همچنین در غذای گربهها و سگها نیز موجود است. ولی فراتر از همه اینها در کشاورزی به طور گستردهای به عنوان غذا در مرغداری، گاوداری، در تولیدات لبنی، خوکداری و پرورش ماهی استفاده می شود. پروتئین سویا که 35% لوبیای خام سویا را تشکیل می دهد، دامداری جهانی برای تولید گوشت ارزان قیمت را ممکن ساخته است. روغن سویا شامل مقادیر زیاد اسیدهای چرب امگا 6 است که 18% کل دانه لوبیا را تشکیل میدهد در عینحال عامل اصلی سرازیر شدن غذاهای سرپایی پس از جنگ در تمام دنیا شد. همه تولیدکنندگان چیپسها، شیرینیها، غذاهای سرخ شده، غذاهای آماده ، بستنیها، مایونز و مارگارین به راحتی در محصولاتشان از آن استفاده میکنند. وجود گسترده آن یکی از دلالیلی است که تعادل بین اسیدهای چرب اساسی امگا 3 و امگا 6 از بین رفته.

کتابی با عنوان " آنچه بر روی برچسب نیست" موجود است که ما را از آنچه تولید کنندگان بر سر غذا میآورند پیش از از اینکه غذا به دست ما برسد آگاه میکند اینکه چهطور حجم محصول را زیاد میکنند و البته اینکه بیشتر، وزن آن را زیاد میکنند که شما مجبور به پرداخت پول بیشتری برای آن محصول بشوید. بعلاوۀ کارهای وحشتناک دیگری که بر روی غذا انجام میدهند پیش از اینکه شما آن را دریافت کنید. این کتاب چشمان شما را بر نحوه تولید غذاهای مدرن و اینکه در طی 20 سال گذشته غذاها چگونه تولید و به سوپرمارکتها و از آنجا به روی میز شما رسیده باز میکند. غذاهایی که به طرق بسیار مصنوعی پروسس شده و پر از مواد افزودنی میباشند که یکی از دلایل چاقی و بیانضباطی کودکان میباشد.

چند نفر از ما حقیقتا محتویاتی که بر روی برچسبها عنوان شدهاند را خوانده و میفهمیم؟ این جهل در مورد غذایی که میخوریم و تاثیری که بر سلامتی دارد به علت جریان دائمی افزودنیهایی است که نباید نادیده گرفته شوند. این کتاب جزئیات وحشتناکی در مورد روشهای تولید مواد غذایی اصلی که شامل نان، مرغ و غیره میباشد را عنوان میکند. این کتاب روشهای مدرنی که اصولا در انگلستان و اروپا استفاده میشود را با جزئیات بیان میکند البته همین روشها در کشورهای دیگر جهان نیز به کار برده میشوند.

طیف عظیمی از افزودنیها حتی در لیست مواد تشکیل دهنده عنوان نمیشوند. آنها را با نام آنزیمها عنوان میکنند که به صورت رازی باقی میمانند زیرا هرگز بر روی برچسب مطرح نمیشوند. نانواییهای صنعتی از راه گریزی استفاده کرده و آنها را در گروه پروسس کنندهها جای میدهند. مشکل گیاهخوران یا وگانها یا یهودیها و مسلمانان این است که بسیازی از این آنزیمها از حیواناتی همچون خوک درست میشوند. برخی افراد این را فریب دادنی می دانند که به صنایع غذایی اجازه میدهد که غذاهای ما را دستکاری کنند بدون اینکه به ما راجعبه آن اطلاعی بدهند.

همچنین به موضوعاتی همچون فشاری که سوپرمارکتها به تولیدکنندگان غذا وارد میآورند هم از بابت قیمت و هم از بابت درخواستهای سیر نشدنی آنها برای زینتی کردن محصولاتی که میفروشند و چرخه شرورانه دستمزد کم به کارگران مزرعهها و وابستگی بیپروا به جعل و تزویر در غذاهای تولید شده و استفاده بالای استروئیدها و کودها در مزارع با دقت اشاره شده. بیش از 85% غذای دنیا توسط سوپر مارکتها کنترل میشود. اگر شما به کیفیت غذایی که میخورید و تاثیراتی که غذاهای مدرن جعل شده بر روی سلامتیتان میگذارد اهمیت میدهید، کتاب این روزنامهنگار پژوهشگر را باید مطالعه کنید. این کتاب دیدگاه شما را نسبت به چیزهایی که در سوپرمارکتها میبینید عوض خواهد کرد.

جدول تشخیص جرم بدن

با استفاده از گراف بالا میتوانید مطمئن شوید که آیا دچار اضافه وزن یا چاقی ویا چاقی کلینیکی که امیدوارم به آن دچار نباشید هستید یا نه. اگر جزو گروه درست نمیباشید باید وارد عمل شوید وگرنه در سالهای آینده دچار مشکل خواهید شد. از این گراف تنها به عنوان یک راهنما کمک بگیرید زیرا 100% عالی نیست. بیشتر مردم به علت مقدار و کیفیت غذایی که میخورند و مینوشند و طرز زندگی ناصحیح دچار اضافه وزن هستند. مردم مثل راه رفتن در خواب در حال پیش بردن زندگی خود با بیتوجهی به اینکه چیزی در حال رخ دادن است میباشند و فقط مجذوب آگهیهای دروغین هستند.

برای اینکه تنها محصولات اورگانیک و محیط زیستی بخورید دلایل واضح محیط زیستی و تغذیهای موجود است در اینجا 10 دلیل برای خرید محصولات اورگانیک:

مواد شیمیایی را از ظرف غذاییتان دور نگه دارید: وقتی مواد اورگانیک انتخاب میکنید از آفتکشها و دیگر مواد سمی مضر دوری میجویید

از نسلهای آینده حمایت میکنید: غذاهاهی اورگانیک برای کودکانی که بدنشان در حال رشد و آسیبپذیر در مقابل آفتکشهای درون غذاست بسیار بهتر است.

در اینجا 10 تا از مهمترین دلایلی که چرا باید محصولات اورگانیک بخوریم

درک مدرن وروشهای سنتی: بر پایه مفاهیم علمی مدرن در زیستشناسی و علوم خاک و همچنین بر پایه روشهای سنتی تغییر محصول (گردش محصول) تا حاصل شدن اطمینان از حاصلخیزی خاک و کنترل علفهای هرز و آفتها.